Tarkan'dan 'zeytin ağaçları' tepkisi

Zeytinlik alanların madencilik faaliyetine açılmasının ardından Limak Holding ve IC Holding'in iştiraki YK Enerji, Akbelen’de yaklaşık 30 zeytin ağacını söktü.

Vatandaşların tepkisinin ardından ağaçları sökme işlemi geçici olarak durduruldu.Konuyla ilgili en başından beri tepkisini dile getiren Megastar Tarkan, olayın ardından sosyal medya hesabından yeniden tepki gösterdi.

Tarkan, "Zeytinliklerimizin kıyımı başladı. Ne desek, ne yapsak yine kulak asan olmadı. Zeytin ağaçlarımız katlediliyor. Çok üzülüyorum. Yazıklar olsun." paylaşımında bulundu. "Hem vicdandan hem akıldan yoksun insandan yana da umudum kalmadı artık. Doğayı şuursuzca yok ederken bindiği dalı kestiğini unutuyor. Tüm dünyada durum aynı," diye yazan Tarkan, "Doğa bitiyor. Sonumuz hayır ola. #zeytinimedokunma #zeytinliktaşınmaz" dedi.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">Zeytinliklerimizin kıyımı başladı. Ne desek, ne yapsak yine kulak asan olmadı. Zeytin ağaçlarımız katlediliyor. Çok üzülüyorum. Yazıklar olsun.</p>&mdash; Tarkan (@tarkan) <a href=" ">March 31, 2022</a></blockquote> <script async src=" " charset="utf-8"></script>
 
Üst Alt